7.15-16.00, пн-пт

050 343 31 88 сервіс

050 301 89 19 збут

097 179 53 41 збут

093 653 09 32 збут

 

бульвар Гончарівський,4

+380990989070

 

Серія КТШ ECO FRONT, шахтні котли, сталь 6 мм, потужність від 10 до 31 кВт

Шахтні котли нижнього горіння
 
Шахтні котли нижнього горіння - це різновид твердопаливних котлів, тому вони, як і інші моделі на твердому паливі, цілком і повністю енергонезалежні і можуть працювати в будь-якому приміщенні з природною і примусовою циркуляцією. Такі опалювальні прилади мають надійну конструкцію і в основному виготовляються зі сталі Ст3, або зі сталі 09Г2С, товщина якої повинна бути не менше 5 мм.
 
У шахтних котлах нижнього горіння використовується вертикальне завантаження палива, а як паливо використовуються в основному або дрова, або тирса. Сама шахта для завантаження сировини має конусоподібну форму, завдяки чому дрова не зависають.
Можна виділити цілу низку основних переваг шахтних котлів нижнього горіння:
 
    Вони працюють на кількох видах палива.
 
    Крім дров та тирси в шахтних котлах можна використовувати деревні брикети, вугілля, антрацит, пелети. Але при використанні деяких видів палива необхідно встановлювати додаткові пристрої, такі, як, наприклад, автоматичний пальник (для пелет).
    Колосники шахтних котлів нижнього горіння виконані з чавунного сплаву, які не схильні до утворення корозії і, завдяки цьому, служать набагато довше.
    Ефективність таких опалювальних казанів досягає 83%, що вважається досить високим показником.
    Шахтний котел не вибагливий в обслуговуванні та з легкістю чиститься.
    Поверхня кожної деталі ретельно фарбована порошковим методом, завдяки якому фарба тримається в рази довше, ніж при звичайному фарбуванні.
    Деякі моделі йдуть у комплектації з повністю автоматизованим факельним пальником.
 
Окрім вище перерахованого, шахтні котли нижнього горіння оснащені триходовим теплообмінником, який має високу ефективність, а також вони практично не виділяють в навколишнє середовище шкідливі речовини, що обумовлено тим фактом, що котел має керамічне футерування і додаткове джерело для подачі повітря.
 
Твердопаливні котли шахтного типу за рахунок своєрідної конструкції працюють за системою допалення піролізних газів і палюють при високих температурах, але при низькому коефіцієнті розведення повітрям.
Особливості конструкції шахтних котлів нижнього горіння:
 
    шахтні котли мають незвичайну формою конусоподібну топку (шахту), об'єм якої становить до 180 л;
    рівномірна подача палива забезпечується за рахунок того, що воно прогорає поступово - знизу вгору, і, коли нижня частина, що прогоріла, осідає, починає горіти наступний ярус. Так відбувається доти, доки паливо повністю не витрачено;
    в шахтних котлах немає додаткових елементів, таких як, наприклад, засувки, або перемикачі, тому для того, щоб агрегат почав працювати потрібно всього лише налаштувати регулятор тяги, розтопити котел і завантажити в нього дрова (або інший вид альтернативного палива);
    шахтні котли нижнього горіння оснащені зольником з великими дверцятами;
    для них обов'язково потрібне встановлення опускного каналу, це також обумовлено особливостями конструкції самого приладу;
    у котлах шахтного типу передбачено дві топки (шахти). Одна призначена для завантаження палива, а в другій – теплообмінник. Тепло, отримане при горінні палива в першій шахті, потрапляє в другу, де його частина передається водяному контуру, а частина надходить далі в трубу.
 

Як і в інших казанах, основною складовою шахтного казана нижнього горіння є теплообмінник. Він буває двох типів — чавунний та сталевий. Чавунний менш міцний і схильний до деформацій при ударі, тому з ним поводитися потрібно вкрай дбайливо, але при цьому він довговічніший за рахунок стійкості до утворення корозії і здатний прослужити до 30 років. Перевагою сталевого теплообмінника є висока міцність, стійкість до гранично високих і гранично низьких температур, але при цьому він схильний до появи на поверхні корозійного нальоту. Обидва види теплообмінників по-своєму хороші, і в залежності від того, яку мету Ви маєте насамперед, можна підібрати найбільш оптимальний.